<<<1 - 11 з 146>>>


06 Грудня 2019 16:12

Головний пріоритет – виховання дітей у сім’ях

В Україні інтернатні заклади будуть реформовані за європейськими стандартами. Діти мають виховуватися в сім’ях. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на першому розширеному засіданні Координаційної ради з питань реформування системи інституційного догляду та виховання дітей.

Чернігівщину на заході представляли заступник голови ОДА Наталія Романова, керівники Департаменту соціального захисту населення, Управління освіти і науки, Служби у справах дітей облдержадміністрації.

«Уряд надаватиме пріоритет сімейним формам виховання та максимально створюватиме умови для того, щоб діти росли в умовах батьківського піклування», – наголосив Олексій Гончарук.

За словами Прем’єр-міністра, на сьогодні близько 12 мільярдів гривень держава виділяє на інтернатну систему виховання. Однак 85% цих коштів витрачаються на утримання самих інтернатів, і лише 15% безпосередньо на дитину. «Це неприпустима історія. І за найближчі роки потрібно, щоб система стала

27 Листопада 2019 14:31

Громади мають піклуватися про кожну дитину

 

На Чернігівщині триває реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Напрацьовуються плани трансформації всіх інтернатних закладів, а також підготовки та перенавчання фахівців цих установ. При цьому, головний акцент – на розвитку сімейних форм виховання, а також мережі послуг у громадах.

В області ця робота здійснюється за підтримки консорціуму «Соціальні ініціативи» (відповідно до договору з Мінсоцполітики), експерти якого надають місцевим фахівцям консультаційні послуги. Відтак, спільно розроблені проєкти планів трансформації будинку дитини «Надія», Сновської загальноосвітньої школи-інтернату та Батуринської спеціальної школи-інтернату.

21 Листопада 2019 11:00

Про захист прав дітей говорили на засіданні «круглого столу»

20.11.2019 заступник начальника Служби у справах дітей облдержадміністрації – начальник відділу соціального захисту та профілактичної роботи Юлія Олифіренко взяла участь у засіданні «круглого столу» з нагоди 30-річчя підписання Конвенції ООН про права дитини.

Захід організовано Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Тетяною Кореньковою за підтримки Чернігівської обласної ради.

Темою для обговорення стало «Забезпечення та захист прав дитини в умовах проведення реформ в державі».

20 Листопада 2019 13:05

Сьогодні — Всесвітній день дитини

20 листопада 30 років тому була підписана Конвенція ООН про права дитини — основний міжнародний документ щодо захисту прав дітей.До того ж, у цей день в Україні з 2003 року також відзначається День спільних дій в інтересах дітей. Одним з головних завдань державної політики визначено створення умов для повноцінного розвитку та виховання кожної дитини у родині.

Захист прав дітей на Чернігівщині

В області проживають близько 160 тисяч дітей. Їх соціально-правовий захист відповідно до вимог міжнародного та вітчизняного законодавства здійснюють служби у справах дітей. Нині таких служб 51 (25 — в ОТГ). У їх полі зору — умови проживання майже 1,2 тисячі дітей (а це 581 сім’я), які перебувають у складних життєвих обставинах. Цьогоріч внаслідок жорстокого

18 Листопада 2019 16:38

Спільні  зусилля на захист прав дітей!

20 листопада виповнюється 30 років від дня підписання Конвенції ООН про права дитини.З цієї нагоди, Службою у справах дітей обласної державної адміністрації за сприяння Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій було організовано засідання «за круглим столом» на тему «Взаємодія органів державної влади та громадських організацій у сфері соціально-правового захисту дітей».

Засідання проходило за участі першого заступника голови Громадської ради  при обласній державній адміністрації Наталії Проскуріної та голови комітету з питань сім’ї та захисту прав дітей Громадської ради Наталії Надирової.

Учасниками заходу були також керівники відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП України в області, Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей Чернігівської райдержадміністрації , Деснянської, Новозаводської районних у місті Чернігові радах, представники  ГО «МАРТ», «Аратта»,

11 Листопада 2019 11:23

Робочий візит до Коропського району  

Працівники Служби у справах дітей облдержадміністрації та Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 08.11.2019 здійснили виїзд з метою перевірки умов проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані у сімейні форми виховання у Коропському районі області та ознайомлення з роботою Коропської об’єднаної територіальної громади щодо запобігання дитячої безпритульності та бездоглядності.

Були відвідані 3 дитячі будинки сімейного типу (22 дітей-вихованців) у
с. Риботин, с. Лукнів, с. Криски та 2 прийомні сім’ї (5 прийомних дітей) у
смт. Короп, с. Іваньків.

Також проведені зустрічі з педагогічними працівниками Коропської, Риботинської, Лукнівської, Крисківсьої загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст., в яких діти з цих сімей навчаються.

Під час виїзду надано практичну та методичну допомогу Службі у справах дітей Коропської селищної ради з питань організації діяльності з

21 Жовтня 2019 16:16

Інформаційна акція «Хода за свободу»

18 жовтня 2019 року представники Служби у справах дітей облдержадміністрації, вихователі та вихованці центрів соціально-психологічної реабілітації дітей (м. Чернігова та с. Хмільниця Чернігівського району) долучилися до  інформаційної акції «Walk for Freedom» («Хода за свободу») з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

Захід організував Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за сприяння Чернігівської ОДА та підтримки громадської спілки «А21 Україна», Міжнародної організації з міграції, Організації з безпеки та співробітництва в Європі та інших суб’єктів, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

Учасники заходу, розкривши чорні парасольки з написом «Walk for Freedom», пройшли від головної

27 Вересня 2019 13:02

«Здійснення соціального захисту дітей в умовах децентралізації»

На передодні Дня усиновлення відбулася робоча нарада з керівниками територіальних служб у справах дітей. В ході наради обговорені питання:

-кадрового забезпечення служб у справах дітей та скорочення працівників;

- змін у чинному законодавстві, які стосуються питань усиновлення, ПС та ДБСТ;

-складання протоколів про адміністративні правопорушення за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини та недопущення посадових (службових) осіб органу опіки та піклування до обстеження умов проживання дитини.

В ході наради щодо влаштування якомога більшої

27 Вересня 2019 12:07

У Чернігові привітали  усиновлювачів, опікунів, піклувальниківі, прийомних батьків та батьків вихователів

Вони не побоялися взяти на себе відповідальність за маленькі долі, відкривши двері не тільки власних домівок, а й своїх сердець. Близько тридцяти усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків та батьків-вихователів зібралися сьогодні в облдержадміністрації з нагоди Дня усиновлення, що відзначається 30 вересня.

— Ви змогли дати дітям не лише підтримку, а й створити для них нову справжню родину.

Завдяки таким небайдужим людям на сьогодні в області знайшли любов і турботу, материнське тепло і батьківське щире слово 508 дітей в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. Ще 1355 виховують опікуни та піклувальники, а більш ніж пів тисячі малюків

24 Вересня 2019 16:02

«Усиновлення дитини – це щастя, а не таємниця».

24.09.2019 в приміщенні Новозаводської районної у м. Чернігові рада відбулося засідання за круглим столом на тему: «Усиновлення дітей громадянами України – пріоритетна форма влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування».

 

В засіданні прийняли участь працівники служби у справах дітей облдержадміністрації, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за участю служб у справах дітей Чернігівського району, м. Чернігова та представників громадських організацій, усиновлювачі, опікуни, батьки вихователі.

 Заступник начальника ССД ОДА Железний

16 Вересня 2019 11:03

Чергове навчання для працівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей

Днями, Службою у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації забезпечено проведення семінару-тренінгу на тему: «Сучасні практики соціально-психологічної реабілітації дітей у закладах соціального захисту» для керівників, вихователів та психологів центрів соціально-психологічної реабілітації дітей (всього 20 учасників).

         Перед учасниками з вітальним словом виступила начальник Служби у справах дітей обласної державної адміністрації Людмила Зеленько, яка акцентувала увагу на важливості надання якісної психологічної, соціальної  та реабілітаційної допомоги кожній дитині, що через скрутні життєві обставини потрапляє до центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

За її словами, навколо кожної дитини має об’єднатись

<<<1 - 11 з 146>>>