<<<188 - 198 з 495>>>


18 Липня 2024 17:10

Як говорити з дітьми про війну

Діти до 2 років можуть сприймати як норму усе, що відбувається навколо. А до 4 років вони повністю залежать від присутності дорослих та від того, як ті відчувають та реагують на потреби дітей.

Уже зрозуміло, до чого ми ведемо.

Надважливе завдання дорослих зараз — дбати не лише про фізичну безпеку дітей, а й про психологічну також. Знаходити пояснення та слова підтримки.

Тож даємо підказку від психологині Світлани Ройз, що і як можна говорити

10 Липня 2024 17:02

Як бути з дитиною під час обстрілів

У такі моменти нам усім страшно. Але діти особливо вразливі.

Вони можуть стресувати вже тому, що не розуміють, що відбувається.

Тут знадобиться наша спокійна поведінка. Вона допоможе знизити тривогу у дитини і зберегти емоційний стан у нормі.

Алгоритми з нашої каруселі теж стануть у пригоді батькам.

Зібрали поради психологи ні Світлана Ройз, що можна сказати дітям, які бояться гучних звуків та вибухів.

Та нагадали вправи та ігри, які допоможуть заспокоїти малюка. Зберігайте. 

20 Червня 2024 09:05

Участь у  регіональному форумі «Омбудсман України на варті прав людини: виклики Чернігівщини в умовах воєнного стану»

 

Заступник начальника Служби у справах дітей-начальник відділу захисту прав дитини та розвитку сімейних форм виховання Чернігівської обласної державної адміністрації Станіслав Железний взяв участь регіональному форумі «Омбудсман України на варті прав людини: виклики Чернігівщини в умовах воєнного стану».

 В умовах війни найбільшого захисту потребують діти, це вносить суттєві зміни в діяльність органів та служб

14 Червня 2024 17:34Новини

Влаштувати вихованців дитбудинку «Надія» у родину – завдання не з легких, але можливе

На порядку денному сьогоднішнього засідання координаційної ради у справах дітей при ОДА – одне, але вкрай важливе питання – забезпечення права на сімейне виховання дітей, які перебувають у Прилуцькому обласному будинку дитини «Надія». Наразі у закладі виховується 66 дітей (на початок року – 78), з яких 21 – з інвалідністю (12 потребують паліативного догляду).

«Є діти, яким дійсно складно забезпечити виховання у сімейних формах, деяким потрібен медичний супровід та

12 Червня 2024 10:57Новини

Кабмін розширив категорії родин з дітьми, на яких поширюватиметься послуга “муніципальна няня”

Аналіз нових потреб громадян, викликаних повномасштабним вторгненням, показав, що послуга “муніципальна няня” стає все більш актуальною - внутрішньо переміщені особи потребують більше часу для працевлаштування та інтеграції в нових громадах, велика кількість закладів дошкільної освіти зачиняються. 

Відповідно до оновленої Постанови, розширюються категорії дітей, на які поширюватиметься послуга, а саме:

-  діти до 3 років внутрішньо переміщених осіб (які не мають тяжких хвороб);

12 Червня 2024 09:06Новини

Як підтримати близьких, якщо вони перебувають на прифронтових територіях?

Постійно переймаючись і годинами сперечаючись про переїзд, ти можеш тільки погіршити свій моральний стан і стосунки з близькими людьми, що перебувають поблизу лінії бойових дій.

Про те, як налагодити спілкування і підтримати їх (та не нашкодити собі) …..

 

07 Червня 2024 16:14Новини

Допомагають пройти через виклики війни: влада та благодійні фонди працюють на захисті прав дітей

Допомогти найвразливішій категорії населення – дітям, особливо в умовах воєнного стану, – пріоритет не тільки діяльності органів влади. Таку важливу на сьогодні підтримку і допомогу надають також громадські організації та благодійні фонди.

«Наша організація працює в Україні вже 20 років. З початку деокупації регіону ми опікувалися патронатними родинами, а з березня минулого року запрацювала і мобільна бригада. До її складу входять фахівці соціальної роботи, психологи, соціальні педагоги та інші спеціалісти», 

04 Червня 2024 16:04Новини

Вшанували пам’ять дітей, яких вбила росія: Чернігівщина долучилася до всеукраїнської акції «Голоси дітей»

Двадцять три дитячі життя втратила Сіверська земля від початку вторгнення держави-терориста. Сьогодні ж, на спомин про загиблих, у День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, в обласному центрі відбулася всеукраїнська акція – «Голоси дітей».

Біля П’ятницької церкви на дереві присутні розвісили дзвіночки, що символізують

01 Червня 2024 15:27Новини

 

Що я можу зробити для дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій?

Хай це питання буде актуальним для кожного не лише у День захисту дітей.

Тож до справи. Ось з чого рекомендуємо почати:

Насамперед будь обережним у темах, що потенційно травмують. Не став дитині питань щодо її мами/тата, «з цікавості», допоки вона сама не захоче розповісти.

Якщо ти бачиш дитину наодинці, без дорослих, краще не питай «де твоя мама?» чи «де твій тато?». Це може ранити дитину якщо її батьки загинули. Краще запитай «де твій

30 Травня 2024 12:09Новини

Про розвиток Послуги патронату над дитиною в області

29.05.2024 головний спеціаліст відділу соціального захисту та профілактичної роботи Служби у справах дітей облдержадміністрації Яна ГЛАДКИХ взяла участь у семінарі-тренінгу на тему «Інформування та пошук кандидатів у патронатні вихователі» спільно з МБО «Партнерство «Кожній дитині», що відбувся у селищі Козелець Чернігівського району. На захід були запрошені представники Остерської міської, Козелецької селищної та Кіптівської сільської рад. Мета даного семінару – підвищення професійної компетентності фахівців територіальних

30 Травня 2024 10:00Новини

Допомога дітям з числа внутрішньо переміщених осіб

29.05.2024 з нагоди 1 червня – Міжнародного дня захисту дітей проведено благодійну акцію для родин з дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, які евакуювались з прикордонних з рф територій Новгород-Сіверського району до населених пунктів Понорницької селищної ради.

Заступником начальника Служби у справах дітей-начальником відділу захисту прав дитини та розвитку сімейних форм виховання облдержадміністрації Станіславом Железним, менеджером мобільної бригади МБО «СОС. Дитяче містечко» Чернігівського регіону

<<<188 - 198 з 495>>>