Анонси

https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov


 
 
Патронат над дитиною

Назад

 

Що таке патронат над дитиною? 

ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ.pdf

Патронат 2025.pdf

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім’ї патронатного вихователя дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах чи потребує захисту, та одночасне надання спеціалістами соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг її батькам для вирішення проблем, що призвели до розлучення з дитиною.

Хто такий патронатний вихователь?

Це особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки й за участю добровільного помічника надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини за місцем свого фактичного проживання. Згідно з договором, укладеним з місцевою владою, патронатний вихователь відповідає за збереження життя і здоров’я дитини.

Професія патронатного вихователя для Вас, якщо  Ви:

- готові прийти на допомогу дитині з вашої громади та підтримати її сім’ю, яка опинилася у складних життєвих обставинах, разом із помічником;

- готові пройти навчання за спеціальною тренінговою програмою; зацікавлені у розвитку навичок догляду та виховання дітей;

- переконані, що сім’я, на відміну від інтернату, є найкращим середовищем для дитини;

- підтримуєте сімейні цінності та готові працювати в команді професіоналів заради змін, аби жодна дитина не зазнала страждань і виховувалася у сім’ї в безпеці та любові.

Також, кандидатом у патронатні вихователі може бути фізична особа - підприємець, яка провадить підприємницьку діяльність за визначеним видом економічної діяльності (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91, та/або КВЕД 85.59) відповідно до відомостей з ЄДРПОУ, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Які діти потребують влаштування до сім`ї патронатного вихователя?

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров’я та розвиток, в тому числі: діти, які залишилися без батьківського піклування, діти, батьки яких неналежно виконують свої батьківські обов`язки; малолітні/неповнолітні вагітні чи малолітні/неповнолітні породіллі з немовлям, які залишилися без батьківського піклування або перебувають у складних життєвих обставинах.

Скільки часу  дитина перебуває у сім’ї патронатного вихователя?

Дитина перебуватиме у вашій сім’ї протягом 3-х місяців. За цей час фахівці працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. В разі неможливості відновити їх здатність виховувати дитину, їй підшукають іншу форму сімейного виховання. В окремих випадках перебування дитини у такій родині може тривати більше 6 місяців.

Що гарантує держава?

- соціальну допомогу на утримання влаштованої під патронат дитини обсягом 2,5 прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць (3,5 прожиткові мінімуми при влаштуванні дитини з інвалідністю);

- грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу в розмірі трьох мінімальних заробітних плат на місяць.  У разі влаштування  дитини віком до одного року, дитини з інвалідністю, малолітньої  або неповнолітньої  вагітної, ВІЛ-інфікованої  дитини або одночасно двох і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

- сплату за патронатного вихователя єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

- надання поворотної фінансової допомоги- резервних коштів (2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину з розрахунку на двох дітей).

У разі залучення до надання послуги патронату над дитиною патронатного вихователя із числа осіб, які провадять підприємницьку діяльність, розмір грошового забезпечення патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною становить три з половиною мінімальної заробітної плати на місяць.

З 1 липня 2024 року помічник патронатного вихователя отримує грошове забезпечення, розмір якого становить одну мінімальну заробітну плату на місяць.

Як стати патронатним вихователем?

• звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання

 • подати заяву про намір стати патронатним вихователем та необхідні документи

 • пройти первинний відбір та отримати направлення на навчання

 • пройти навчання та отримати рекомендацію про можливість надання послуги патронату

• укласти договір про умови запровадження патронату (створення сім’ї патронатного вихователя)

 

Куди звертатися охочим стати патронатними вихователями?

Особа, яка виявила бажання стати кандидатом у патронатні вихователі, подає до служби за місцем свого фактичного проживання.

Перелік Служб у справах дітей територіальних громад можна знайти за посиланням https://ssd.cg.gov.ua/index.php?id=28980&tp=1&pg=

 

Кандидатами у патронатні вихователі не можуть бути особи, які:

  • виховують власну дитину віком до трьох років, дитину з інвалідністю підгрупи А або дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність;
  • є опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чи батьками-вихователями;
  • обмежені у дієздатності; визнані недієздатними;
  • позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
  • перебувають на обліку сімей/осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах;
  • стосовно яких було прийнято рішення органу опіки та піклування або суду про відібрання дитини;
  • перебувають під слідством;
  • були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями), патронатними вихователями дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу), або договір про патронат над дитиною було розірвано з їх вини;
  • перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
  • зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами; страждають на хвороби, перелік яких затверджений МОЗ;
  • були засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148150150-1164166167169181187324442 Кримінального кодексу України, або мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень;
  • перебувають на профілактичному обліку в органах Національної поліції як кривдники;
  • за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду;
  • проживають (перебувають) на території активних бойових дій та тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України.

Також патронатними вихователями не можуть бути особи, члени сім’ї яких проживають на спільній житловій площі з патронатним вихователем та мають обмеження зазначені вище.

Дізнатися більше щодо функціонування патронату над дитиною можна у Службі у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації

(м. Чернігів, вул.Гонча,буд.37, 4 поверх, тел. 0462- 674-638)

 

Детальніше про надання послуги патронату над дитиною Ви можете дізнатися

за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/893-2021-%D0%BF#Text

 

Назад

                                                                        
 
 
 
 
 
 

Гід з державних послуг